Reklama na telefonie komórkowym – nowy standard w marketingu

Czy jest coś, po co zawsze wrócisz się do domu, nawet wtedy, gdy wychodzisz spóźniony na spotkanie? Tak, to telefon komórkowy. Telefon staje się urządzeniem bez którego nie wyobrażamy sobie możliwości funkcjonowania we współczesnym świecie.

Tu sprawdzamy wiadomości, kontaktujemy się ze światem w sposób bezpośredni bądź za pomocą internetu. W telefonie dokonujemy transakcji zakupu i sprzedaży, przelewów, dyspozycji finansowych. W takiej sytuacji tylko kwestią czasu było zagarnięcie telefonów komórkowych przez reklamodawców.

Reklama mobilna

Obecnie reklama mobilna jest najdroższa, najbardziej skuteczna i najpopularniejsza. Dostajemy smsy z wiadomością o promocji, wyprzedaży, na stronach internetowych pojawiają się banner, gdy akurat sprawdzamy cokolwiek w internecie korzystając z telefonu. Urządzenie telefoniczne rzeczywiście stało się naszą wtyczką w rzeczywistość wirtualną, a także połączeniem z najbliższymi, czy też formą załatwiania wszystkiego co nam jest potrzebne. Telefony mają też możliwość nagrywania rozmów, czy też robienia zdjęć, utrwalania pamiątek czy też wyjątkowych chwil. Wszystko, co nam jest potrzebne do życia i komunikowania się ze światem znajduje się w urządzeniu przenośnym, jakim jest telefon. Dlatego jesteśmy skłonni wrócić się po niego do domu, nawet wtedy, gdy jesteśmy już mocno spóźnieni na spotkanie. Przecież wystarczy zadzwonić, by powiedzieć, będę później. Dzisiaj, w czasach korków i odległości, jakie musimy wciąż pokonywać, jest to zupełnie naturalne wytłumaczenie. Chociaż, ostatnio przestaje być w dobrym tonie mówienie, ze nie zdążę, gdyż stoję w korku.

Komunikacja miejska przebija się ze swoim autorytetem. Teraz w dobrym tonie jest jeździć autobusem i nie spóźniać się na spotkania. Siedząc wygodnie w autobusie, możemy przeglądać pocztę mailową i korzystać z reklam mobilnych, jakie pojawiają się na naszym wyświetlaczu. Reklamy wysyłane są do staranniej wyselekcjonowanej grupy docelowej, a więc jest szansa, ze temat reklamy nas zainteresuje.

reklama mobilna reklama na telefonie komórkowym

Krzychu
Reklamy na komórce to zło!
Napisany przez Krzychu - Sierpień 10, 2020
Strasznie denerwujące są te reklamy na telefonach komórkowych. Często na komórce pojawiają się reklamy blokujące przeglądarkę, jakieś dziwne popupy a odwiedzając to samą stronę z komputera stacjonarnego nic takiego się nie dzieje. W ogóle to nie wiem jaką strategię mają wydawcy ale prawda jest taka, że użytkownicy nie chcą wielu reklam na mobile. Jeśli ktoś ma dość mały ekran to nie dość, że przeglądanie strony wymaga skupienia (szczególnie ze słabym wzrokiem) to jeszcze kurde te reklamy!