Skąd pozyskiwać linki? 5 propozycji

Jednym z kluczowych elementów w pozycjonowaniu jest wartość Twojej domeny, która w dużej mierze wynika z odpowiedniego podlinkowania witryny. Skąd pozyskiwać linki? O tym w dzisiejszym artykule.

Katalogi stron

To jedna z najstarszych metod pozyskiwania linków z której nie warto rezygnować. W sieci znajdziemy nadal szereg wartościowych katalogów w których za mała opłatą opublikujemy link do naszej strony.

Marketing szeptany

Sposób wymagający włożenia odpowiedniej ilości wysiłku. Musimy zarejestrować się na konkretnym forum, a następnie zbudować sobie odpowiednią reputację ponieważ warto, aby nasze konto w momencie publikowania linku posiadało odpowiednią historię - w przeciwnym wypadku zostaniemy oskarżeni o spamowanie. Z tego właśnie względu warto starać się publikować wartościowe wpisy i wstawiać linki jedynie wnoszące "coś" do dyskusji.

Komentarze

Linki z komentarzy to najprostszy sposób na pozyskiwanie linków. Nie musimy zakładać konta jak w przypadku for. Wystarczy tylko opublikować wartościowy komentarz i wstawić w odpowiednie pole link do naszej strony. Komentarz po przejściu moderacji powinien być widoczny dla wyszukiwarki w ciągu 2-3 tygodni.

Portale i blogi tematyczne

Wiele serwisów zmaga się problemem braku wartościowej treści. Zgłoś się do nich proponując dostarczenie ciekawego i informacyjnego wpisu z tematyki w której jesteś ekspertem. W artykule bez problemu możesz w wielu takich przypadkach przemycić link.

Zaplecze pozycjonerskie

Każda szanująca się firma pozycjonerska posiada swoje własne zaplecze, czyli strony z których będzie pozyskiwać linki do Twojej strony. Zazwyczaj są to tematyczne blogi w których publikowane są artykuły z odnośnikiem do Twojej witryny. Niestety tworząc zaplecze pozycjonerskie trzeba zadbać o szereg kwestii takich jak dywersyfikacja IP czy też systemów zarządzania treścią, zatem stworzenie tego typu zaplecza lepiej powierzyć profesjonalistom.

The comment section on this page has been disabled!